Ecolo/Groen en PS wijzen nieuw stadion Union af

07-02-2023 21:03

Ecolo/Groen en PS wijzen nieuw stadion Union af

Een nieuw stadion op 2,5 km van het huidige Joseph Mariënstadion, Union Saint-Gilloise bracht bij de gemeente Vorst een bod van 3,5 miljoen euro uit voor de Bemptsite. Een voetbalstadion in België bouwen dat is niet evident. Burgemeester Mariam El Hamidini gooit het aanbod in de prullenbak.

Union wil graag in Vorst blijven. Voor de bouw van het nieuwe stadion, met 16.000 zitplaatsen, rekenen ze niet op een financiële tussenkomst van de overheid. De Brusselse club voorziet zelf een budget van 80 miljoen euro.

Burgemeester Mariam El Hamidine (Ecolo) en het schepencollege zijn niet bepaald enthousiast over de bouwplannen van Union. Het bod van 3,5 miljoen euro voor de gronden zou niet voldoende zijn. Op 14 februari zal de gemeenteraad dat standpunt wellicht volgen.

Geen hotel

De ontgoocheling is groot bij Union Saint-Gilloise. “De Bemptsite bevindt zich in de correcte sport- en recreatiezone voor de bouw van een voetbalstadion. Ook is de financiering van dit stadion volledig rond én de mobiliteit rond dit project kent zijn gelijke niet met eender welk stadion in België”, stelt CEO Philippe Bormans in een statement.

“Toch worden we telkens door de lokale bestuurspartijen Ecolo/Groen en PS wandelen gestuurd. Ze erkennen het probleem op de huidige site niet, zadelen ons ondertussen op met een extra taks, die trouwens in het leven geroepen werd bij de promotie van de club naar 1A, en nemen telkens een destructieve houding aan.”

“Er wordt onder meer verwezen naar een hotel dat helemaal niet in de plannen zit. In hun motivering spreekt het gemeentebestuur van Vorst zich uit over de stedenbouwkundige criteria van het stadionproject, terwijl de eindbeslissing in dat verband een bevoegdheid van het Brusselse Gewest betreft. Verder wordt onze club ook verantwoordelijk geacht voor het zoeken naar oplossingen voor de zonevreemde activiteiten die de gemeente Vorst momenteel op de site uitvoert.”

“Al meer dan vier jaar proberen we via constructief overleg een oplossing te zoeken voor de stadionproblematiek die het voortbestaan van onze club in gedrang brengt”, klinkt het nog bij de clubleiding. Zo dient Union nu voor de Europese matchen uit te wijken naar Leuven of Anderlecht.

Union kijkt naar dat Gewest voor een second opinion. Pascal Smet (one.brussels-Vooruit), staatssecretaris bevoegd voor Stedenbouw, liet via Twitter al weten dat hij het dossier zal bekijken met Brussels minister-president Rudi Vervoort (PS).

Union
Nieuw stadion Union
perspective.brussels

LEES OOK: Uitbouw stadion Antwerp baart kopzorgen

LEES MEER OVER:

Pro League

Union SG

Nieuwsbrief

Specials

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Dossier: Overzicht Transfers zomer 2023 – België Jupiler Pro League

Financiële zorgen bij meerdere clubs in de Jupiler Pro League. De nood aan uitgaande transfers...

Wat is er van Thomas Didillon?

Wat is er van Thomas Didillon?

Anderlecht gooide in de zomer van 2018 ruim 2 miljoen euro op tafel voor de...

Opstelling Rode Duivels vs. Zweden

Opstelling Rode Duivels vs. Zweden

De Rode Duivels komen vrijdagavond in Zweden in actie. De eerste interland onder de leiding...

FOTO’S: Lachende gezichten op training Rode Duivels

FOTO’S: Lachende gezichten op training Rode Duivels

De Rode Duivels bereiden zich in het nationale oefencentrum in Tubeke voor op de eerste...

STVV-fans wachten op nieuws

STVV-fans wachten op nieuws

Windstilte in de Jupiler Pro League. Bij een aantal clubs grijpen ze de interlandbreak aan...